Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım
ALO AVİCENNA SAÇ EKİM MERKEZİ / WHATSAPP

0552 291 39 11

SAÇ EKİMİNİN TEMEL AŞAMALARI

1. Saç Greftlerinin (köklerinin) Toplanması

Donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE motoru ile tek tek toplanır. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Greft adı verilen bu köklerin her biri yaklaşık 2-3 saç kılı içerir.


2. Kanalların Açılması 

Kanallar toplanan greftlerin ekim yeri olduğundan, bulunduğu bölgeye, ekilecek greftlerin büyüklüğüne göre doğru büyüklükte ve doğru derinlikte açılması, nakledilen saçların çıkma oranını etkiler. Doğal görünümün sağlanması için kanalın açısının iyi ayarlanması gerekmektedir.


3. Greftlerin Açılan Kanallara Ekilmesi

Son aşamada toplanan greftler açılan kanallara 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanır.SAÇ EKİMİNİNDE KULLANILAN TEKNİKLER

Tüm saç ekimi tekniklerinde temel aşamalar aynıdır. Kökler alınır, kanallar açılır ve alınan kökler bu kanallara ekilir. Saç ekim yöntemlerini birbirinden ayıran farklılıklar, kökler alınırken kullanılan cihaz, kanallar açılırken ve ekim esnasında kullanılan medikal aletlerden kaynaklanır ve bu farklar saç ekimi tekniklerinin farklı isimlendirilmesine yol açar.
Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer, Konforlu mudur?

Operasyon ortalama 6-7 saat sürmektedir. Operasyon esnasında hastamıza genel anestezi kesinlikle uygulanmaz, narkoz verilmez. Saç ekim operasyonu, lokal anestezi veya sedasyon uygulanan hastamızla sohbet ortamında gerçekleştirilir.


Saç Ekimi Operasyonu İçin Ne Kadar Zaman Ayırmalıyım?

Saç ekim operasyonu, öncesi ve sonrası süreçleri göz önüne alındığında hastalarımızın 3 gün ayırması yeterli olacaktır. Bu 3 günlük süreçte;


1.gün ( Ekim ) : Hastanemizde saç ekimi ve prp tedavisi işlemleri tamamlanır.


2.gün ( Kontrol ) : Hastamız, hastanemizde yeniden misafir edilerek ekilen greftlerde (köklerde) herhangi bir zedelenme, kanama, enfeksiyon söz konusu mu, kontrol edilir.


3.gün ( İlk Yıkama ) : Hastamız saç ekimi ilk yıkama işlemi için hastanemize yeniden davet edilir. Saç ekilen bölgelere özel bir losyon sürülerek 20 dakika bekletilir ve ardından profesyonel bir titizlikle saç yıkama işlemi gerçekleştirilir.


10.gün : Saç ekimi + Kontrol + Saç yıkamayı içeren 13 günlük sürecin sonunda hastamızın saçları kısa kestirilmiş gibi gözükürken, kızarıklıkları ise büyük oranda azalma noktasına gelir. Saç ekiminde tam sonuçların alınması 6 - 18 ay arasında bir sürede gerçekleşmektedir.


Son Güncelleme Tarihi: 24.09.2019